Wskazówki dotyczące zawarcia umowy ubezpieczenia biżuterii

Kochasz swój pierścionek zaręczynowy tak bardzo, że nie możesz przestać na niego patrzeć, nie mówiąc już o tym, że wyobrażasz sobie zdjąć go z palca lub pozwolić, by coś się z nim stało! Ale tylko dlatego, że jesteś ostrożny z pierścionkiem nie oznacza, że wszyscy inni będą - nie można kontrolować wszystko.

Dlatego, gdy wiele przyszłych narzeczonych dostaje w swoje ręce na ich pierścionek zaręczynowy, oni również dostać w swoje ręce na ubezpieczenie pierścionka zaręczynowego!

1. Każdy potrzebuje ubezpieczenia pierścieniowego Engagement Ring

Mimo wszelkich starań, aby dbać o pierścionek zaręczynowy, życie może rzucić Ci krzywą piłkę - może ona zostać skradziona, źle umieszczona lub uszkodzona.

Bez względu na koszt pierścienia zaręczynowego, należy zawsze ubezpieczyć go tak, że będzie w stanie zastąpić lub naprawić go, gdyby coś się stało.

2. Poznaj swoje opcje ubezpieczeniowe

To nie tylko twój pierścionek, że starasz się chronić, ale także, aby uzyskać ubezpieczenie zaangażowania pierścionek: pieniądze, które poszły na zakup.

Są dwa sposoby, aby ubezpieczyć pierścionek zaręczynowy:

• Wybierz ubezpieczenie właściciela domu lub najemcy. To jest, gdzie można kupić przedłużenie do bieżącej polisy, która będzie pokrywać swoje wspaniałe pierścionek.
  • Pobierz polisę ubezpieczeniową od niezależnego ubezpieczyciela biżuterii. W rzeczywistości, zapytaj o to swojego jubilera, ponieważ są one często związane z firm ubezpieczeniowych.

3. Zdecyduj, kto powinien zapłacić.

Wiedza o tym, kto powinien płacić składki ubezpieczeniowe w celu ochrony pierścionka, może wydawać się trudna. Czy płacisz za niego, ponieważ go nosisz, czy też płaci za niego Twój partner, który zakupił pierścionek?

To zależy od wielu czynników. Twój partner mógł wykupić ubezpieczenie już w momencie pierwszego zakupu pierścionka.

Jeśli nie, weź pod uwagę swoje warunki życia. Jeśli mieszkają Państwo osobno, pierścionek powinien być przez Państwa objęty ubezpieczeniem, ponieważ mają Państwo go na sobie i przechowują w domu - mogą Państwo również wykorzystać ubezpieczenie właściciela domu do jego ochrony, a miejsce zamieszkania pierścionka będzie miało wpływ na wysokość składek.

4. Wiedza o tym, jak wiele można zapłacić

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę w kwestii tego, ile można się spodziewać po zapłacie, takich jak miejsce zamieszkania i ilość przestępstw w regionie, a także wartość pierścienia.

5. Oceń swój pierścień

Cała ta gadanina o wartości pierścienia prowadzi nas do tego, że otrzymujemy wycenę. W zasadzie to właśnie w ten sposób analizuje się pierścień (np. według jego fasonu, wagi i przejrzystości), aby określić, ile jest wart.

Jeśli masz pierścionek z kamieniem, który jest w połowie karata lub więcej, prawdopodobnie masz diamentowy certyfikat, który został wydany przez jubilera. Jest to ważne, ponieważ pomoże określić wartość pierścionka tak, że jeśli coś się z nim stanie, będziesz mógł otrzymać tę samą wartość z powrotem (albo w gotówce lub pierścionek zastępczy).

Musisz znaleźć renomowanego rzeczoznawcę biżuterii.

6. Zapytaj swojego Policy Providera Pytania

Przyglądając się polisom ubezpieczeniowym pierścionków zaręczynowych, upewnij się, że zadajesz następujące ważne pytania od usługodawcy:

• Co musisz wiedzieć o zgłaszaniu roszczeń? (Na przykład, jak można udowodnić, że to, co stało się z pierścionkiem, naprawdę się stało?).
  • Co jest objęte, a co nie jest objęte tą polisą ubezpieczeniową? (Na przykład, co się stanie, jeśli pierścionek ulegnie uszkodzeniu podczas pobytu na siłowni?)
  • Czy istnieją limity na kwotę, jaką zapłaci firma ubezpieczeniowa (czasami limity są nakładane na pewne przedmioty, takie jak biżuteria, które są kradzione, więc trzeba o to zapytać)? Co się stanie, jeśli Twój pierścionek ulegnie uszkodzeniu i będzie wymagał naprawy.
  • Czy będziecie mogli Państwo wybrać miejsce naprawy pierścionka, czy też zostanie to określone na podstawie polisy?
  • Czy są Państwo ubezpieczeni na wymianę lub wypłatę gotówki w przypadku kradzieży lub utraty pierścionka? Jeśli zdecydują się Państwo na wymianę zgubionego/kradzionego pierścionka, gdzie można go kupić?
  • Co się stanie, jeśli nie uda się znaleźć pierścionka zastępczego? (Na przykład, jeśli pierścionek jest unikatowym zabytkowym elementem).

7. Odrobić pracę domową

Jeśli wybrałeś polisę i omówiłeś ją szczegółowo z ubezpieczycielem, pamiętaj, że nadal musisz przeczytać drobny druk! Poinformuje Cię on o wszystkim, co musisz wiedzieć o tym, jakie szkody będą objęte ubezpieczeniem.

Uzyskanie ubezpieczenia pierścionka zaręczynowego może brzmieć jak nudne zadanie, o którym nie chcesz myśleć w podekscytowaniu małżeństwem, ale jest to konieczne. Stosując się do powyższych wskazówek dotyczących ubezpieczenia, nie stracisz pieniędzy ani nie będziesz w stanie wymienić pierścionka w przypadku wystąpienia tragedii.

Karolina Głowacka

Redakcja pierscionkizareczynowe.edu.pl